top of page

ארץ-עיר-כפר // רות רונן

פוסט 2 המשך בסדרת ההתעור-רות ברומניה

פוסט 2 המשך בסדרת ההתעור-רות ברומניה

ארץ

ארץ הסיפורים, מקום שמזוהה איתי במשך שמונה השנים האחרונות, שם העסק שלי להפעלות הילדים : "רות בארץ הסיפורים" מקום דמיוני שבו הכל אפשרי ושכל הסיפורים מתעוררים בו. בזכות העבודה עם הילדים למדתי המון, להיות בכאן ועכשיו, להינות ולחיות את הרגע, לדמיין ולדעת שבאמת הכל אפשרי. בעקבות סגנון החיים הזה, לפני כמה חודשים החלטתי שאני חולמת ומגשימה ומעיזה ( בדיוק כמו ילדים זוכרים ?!) והחלטתי שמלבד עבודה עם ילדים אני רוצה לעבוד עם קהל של נשים, ולשלב את ההיכרות דרך חוויה של טיולים לנשים בארץ ובעולם. אחת ממטרות הטיולים: להיזכר בילדה שהן היו, בחלומות שלהן, ולהנות מהכאן ועכשיו.

עיר

ירושלים, אני ירושלמית במקור. אי אפשר לקחת את זה ממני, עיר שיש לי אליה געגוע ונוסטלגיה, לילדות, לסבא ולסבתא ולאמי. בכיתה יב' כשאירחתי בחילופי משלחות חברה מהולנד וראיתי את ירושלים בעיניה, פתאום הבנתי כמה העיר הזאת יפה ובעלת סיפור והיסטוריה. התחתנתי מול חומות ירושלים.

חי

אני חיה בידיעה שבסוף כולנו נמות. נשמע אולי פסימי, אבל מבחינתי זאת ראיה אופטימית שאומרת לי כל יום ויום לשאול שאלות, להתפתח, להנות, להוקיר ולקחת את כל מה שקורה בפרופורציות הנכונות.

אמא שלי נפטרה לפני שמונה שנים ומאז אני צומחת ופורחת.. מפתיע?! הייתה לי אמא מדהימה, אמא שאהבה אותי, האמינה בי, אישה אופטימית שחלמה אבל לא הגשימה ונתנה לי תחושה ואמונה שאני יכולה הכל!!! היא חלתה בסרטן הארור ותוך שמונה חודשים עזבה אותנו. לא עיכלתי שזה נגמר כל כל מהר. הדופק שלה דמם.

האמנתי שבזכות האופטימיות שלה היא תנצח. מאותו רגע של המחלה, הבנתי שהחיים שלנו הם כאן ועכשיו, שאני לא דוחה את החלומות שלי לפנסיה, שאני עושה כל מה שאני רוצה ולא מפחדת מהפחד.

כי הרי בסוף החיים יגמרו אז בואו ננצל אותם. לאחרונה, התחלתי להוציא גם טיולי בוטיק לנשים בחו״ל. קבוצות קטנות שיוצאות לחוויה ברומניה היפה והכפרית, נושמות, צוחקות, אוכלות טוב ומדברות על הכל, חיות את החיים ובגדול. אני כל יום מתגעגעת ורוצה לספר לאמא שלי מה קורה איתי, יודעת שהיא הייתה גאה בי. אבל גם יודעת שאני מי שאני וחזקה ואופטימית בזכותה.

צומח

בזכות המעבר לפני שש שנים למושב כפר אביב, אני חיה את הטבע ולומדת ממנו המון. על מחזוריות, על תהליכים, על הבשלה, לבלוב ופריחה. מתבוננת בטבע ומשליכה להתפתחות שלנו כבני אדם.

דומם

הטבעות שבידי מלוות אותי כל הזמן ולכל מקום והן הטבעות של אמי ז"ל ושל סבתי ז"ל. שני פריטים שהם אמנם דוממים אבל עבורי מסמלים את העובדה שהן איתי לאורך היום. עם השנים, כשידי מתבגרת ואני מתבוננת על הטבעת של אמי, היד הזאת מזכירה לי את היד שלה. אני לעיתים מדמיינת שזאת היד שלה. כמעט כל שבוע יוצא שמישהו מחמיא לי על אחת הטבעות המיוחדות האלה, ואני שמחה להעלות את שמן של אמי וסבתי ולספר את סיפורן דרך הטבעות האלה.

 

קצת על...רות רונן

את רות הכרתי במדבר במהלך סדנה של ׳בדרך לעצמי׳, היא סיפרה לי שהיא מוציאה טיולי בוטיק לרומניה, ישר ביטלתי אותה, ואמרתי לה ״שרומניה לא באה בחשבון״, בסוף הסדנה אמרתי לה: ״אני אחרייך לכל מקום אשר תחליטי לקחת אותי.״

כאשר חזרתי מרומניה ביחד עם הטיול נשים (ניתן לקרוא בפוסט התעור-רות), הרגשתי כיצד היא עוררה אצלי את התשוקה לחיים.

חגגתי שבוע אחרי החזרה 40 שנה, וכתבתי לעצמי כמה חלומות במחברת שלי, אחד מהם היה להוציא ביחד עם רות טיול התעור-רות שבו אני אעביר סדנת התבוננות, צילום בנייד, חיבור לטבע ובעיקר לראות את מה שמתחת לאף/

רות, היא מסתבר גם קוראת מחשבות, והציעה לי להצטרף אליה בתאריכים 11-15.7 ולהעביר סדנה כזאת.

מיותר לציין כמה הפעימה שלי מוגברת ומשתוללת ברגעים אילו משמחה ואושר.

רוצה לקבל פרטים על טיול התעור-רות ברומניה, לחצי כאן

אהבת את המשחק, ארץ, עיר, כפר, חי, צומח.

אשמח שתכתבי לי בתגובות מהו חי בשבילך?

שלך,

נתלי

 

כל הצילומים צולמו באייפון SE, עיצוב ועריכה נעשו על ידי צולמו במהלך הטיול בוטיק ברומניה בהפקת רות רונן.

Bình luận


bottom of page