top of page

ארץ-עיר-כפר // עמנואלה בינר


ארץ // להתאהב בארץ חדשה אליה הגעתם // צילום מהנייד: נתלי תמיר

ארץ

לפעמים לא צריך יותר מיום כדי להתאהב בארץ חדשה אליה הגעתם. אבל כדי שמערכת היחסים החדשה הזו תחזיק מעמד, צריך להישאר שם קצת. אי אפשר לעזוב אותה אחרי כמה ימים וכמה מוזיאונים, הרים, אגמים וחנויות. אבל לא תמיד יש זמן. כי הטיולים שלנו לרוב לא נמשכים יותר משבועיים או אולי שלושה. פעמיים בחיים הייתה לי הזדמנות לחוות את המקום שבו אני נמצאת בצורה יותר אמיתית. פעם בניו-זילנד, אותה היכרתי דרך טיולים רגליים ארוכים עם נופים שבצדק הוגדרו מהיפים בעולם, וגם דרך האנשים שבביתם ישנו במהלך הטיול, ודרך עוד הרבה דברים, נופים ואנשים. בפעם השניה זה היה בקרוואן שלקח אותנו לסיבוב מדהים של אלפי מיילים בחלקה המערבי של ארה"ב, שם חיינו את היום יום, עם הילדות שלנו, עם הנופים והשופינג והחוויות שצברנו כל יום.

עיר // תל אביב // צילום מהנייד: נתלי תמיר

עיר

תל אביב. אני אוהבת כל כך הרבה דברים בה. אפילו חיפושי החניה האינסופיים אינם גורמים לי לאהוב אותה פחות. אני אוהבת בעיקר את החלקים הישנים שלה, העייפים. אני אוהבת להסתובב בלי מטרה, וגם אם אני נמצאת באיזור שאני מכירה, לגלות מקומות חדשים. יש מקומות בעיר שבהם הזמן עצר מלכת, ולפעמים אני רוצה לקפוץ אחורה בזמן לתקופה של הקמת העיר, להליכה בחולות לפני מאה שנים ולימים שבהם נפתחו אותן חנויות שקיימות גם היום.

כפר // זכרונות // צילום מהנייד: נתלי תמיר

כפר חיים אחרים, אבל לא שלי. זכרונות. של עגלות עם סוסים, ואנשים זקנים עם פנים מלאים קמטים ובגדים מרופטים שמצליפים בסוסים כדי שימשיכו לצעוד בשבילי עפר או סתם בצידי הכביש. זכרונות של כפרים קטנים שנראים קצת כמו האנשים הללו. כל זה קורה בדרך בין הערים ברומניה, שם יש את הכפרים שבזכרונות שלי. את הכל ראיתי רק מבחוץ כי אף פעם לא נכנסתי לבית בכפר. לא חוויתי את המסורת ההולכת ונעלמת הזו מעבר לצפייה מהצד.

חי // לחיות את החיים // צילום מהנייד: נתלי תמיר

חי לחיות את החיים זה לא אומר שעוזבים עכשיו הכל ונוסעים לטיול מסביב לעולם. זו כמובן אפשרות, ואפילו חלום אצל לא מעט אנשים, אבל לחיות את החיים זה גם לדעת מה אתה אוהב ולהצליח לשלב את זה איפשהו ביום יום. לא צריך לשמור הכל לעתיד, ההווה הרבה יותר מעניין.

דומם // חוף ים בשעות הבוקר // צילום מהנייד: נתלי תמיר

דומם

מה יותר דומם מחוף ים בשעות הבוקר, כשרק את נמצאת שם עם כוס המשקה האהוב עליך (סודה?) והכל שקט מסביב כי החלטת שהיום את לוקחת פסק זמן קטן מהחיים, וכל מה שאת רוצה זה להרגיש קצת רוח וששום דבר מסביבך לא יזוז כדי שתוכלי להתנתק מכל המחשבות שלך ופעם אחת להצליח לחשוב על... כלום.

צומח // להכניס את החוץ פנימה // צילום מהנייד: נתלי תמיר

צומח

אני חולמת להכניס את הטבע הביתה. שיהיו לי צמחים קטנים בכל מיני פינות בבית וגם כמה גדולים עומדים ליד איזו ספה או שידה. התחושה הזו של להכניס את החוץ פנימה היא מאוד נעימה ומרגיעה. בפועל, אין בי את מה שצריך כדי לתחזק את זה, ואני תמיד דוחה את זמן ההשקיה ליום אחר, ואת התוצאות רואים בשטח. כל מה שנותר לי הוא לצאת החוצה לראות את הירוק שיש בגינה, לנסוע לטייל במקום שיש בו מים וצמחיה ולחכות ליום הזה שכבר לא אדחה את ההשקייה והירוק ישאר גם בפנים.

 

קצת על...עמנואלה בינר

שמי עמנואלה בינר ומגזין 'מיס מנדלה' הוא המקום שבו בחרתי להראות לכן עולם שגיליתי ואני ממשיכה לגלות כל יום - עולם של נשים ושל מרחבי עבודה. בקריירה הקודמת שלי ראיתי מול עיניי בעיקר טבלאות אקסל, כבעלת תפקידים שונים במחלקות כלכליות של חברות גדולות. החלטתי לקחת הפסקה מכל החישובים ולחשוב על שינוי בחיי. להגשים כל מיני חלומות שאת חלקם אפילו לא ידעתי שיש לי (לפחות לא במודע). פניתי אל היצירה, שתמיד הייתה קיימת אצלי, ואל הכתיבה, ופתחתי בלוג.

את עמנואלה הכרתי ממעקב יומיומי אחרי פינות העבודה שהיא מעלה ברשת ובבלוג המקסים שלה. יש משהו בפינות עבודה שמספר על עולם ומלואו ואותי תמיד מסקרן לראות לפרטי פרטים את הפינה והאישה שעומדת מאחוריה.

בימים אילו עמנואלה עובדת על פרוייקט חייה בה היא מאגדת פינות עבודה מובחרות שליקטה לספר מעוצב ומיוחד. ניתן לראות ולהתרשם מהפרוייקט כאן https://www.headstart.co.il/projectsupporters.aspx?id=25141

אשמח שתכתבי לי בתגובות מהי הפינה שלך?

שלך,

נתלי

 

צילום פרופיל של עמנואלה: מאיה חבקין

כל שאר הצילומים נעשו על ידי נתלי תמיר בחופי הים של תל אביב, הצילומים צולמו בנייד: אייפון 7 ממש #מתחת_לאף

188 צפיות

Comments


bottom of page